Jak udawać orgazm?

Udawany orgazm

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zaprezentować udawany orgazm to w tym artykule dowiesz się jak się zachowywać i jakie wydawać odgłosy orgazmu. Nie wnikamy z jakich przyczyn chcesz to zrobić i na pewno wiesz, że samo udawanie orgazmu nie prowadzi do niczego dobrego ale w razie potrzeby przedstawiamy mini poradnik jak udawać orgazm.

Czym jest orgazm?

Orgazm to fala kulminacyjna podniecenia. “Szczytowanie” – aluzja do wchodzenia na górę, kiedy już jesteśmy na szczycie i nie ma już nic wyżej. Główny cel zbliżenia. Przyjemność rozpływa się po naszym ciele. Z biologicznego punktu widzenia orgazm ma zachęcić do zbliżenia i tym samym zwiększyć liczbę potomstwa. 

Orgazm u kobiety i u mężczyzny wygląda inaczej. Może trwać od kilku do kilkudziesięciu sekund. Nie każdy musi być taki sam. U kobiet zazwyczaj trwa dłużej niż u mężczyzn. W momencie orgazmu nasz organizm się spina się i skupia tylko na doznawanej przyjemności i rozkoszy. Orgazm powstaje na skutek stymulacji naszych stref erogennych, czyli tych najwrażliwszych części ciała. Podczas samego kobiecego orgazmu następuje wzrost poziomu hormonów m.in. hormonów szczęścia. 

Jakie są objawy orgazmu u kobiety?

 • mimowolne skurcze mięśni (również pochwy)
 • rumieńce na twarzy
 • napływ krwi do genitaliów, łechtaczki
 • wzrost ciśnienia 
 • wydawanie dźwięków orgazmu
 • zwiększenie się wydzielania śluzu

Zaraz po zakończeniu orgazmu następuje stan błogości i odpoczynku. Niektórzy mogą poczuć się senni. Jesteśmy wtedy spokojni i rozluźnieni. 

Kobiety muszą nauczyć się osiągać orgazm. Jedne uczą się szybko, innym zajmuje to więcej czasu. Ważne są tu aspekty psychologiczne –  wychowanie, poglądy, znajomość swojego ciała. Czasami, jeśli kobieta wstydzi się, że nie doświadcza orgazmu to po prostu udaje orgazm przed partnerem.

Jest wiele technik osiągnięcia orgazmu (także tego udawanego). Może to być:

 • klasyczna penetracja 
 • seks oralny – stymulacja genitaliów partnera ustami 
 • seks analny – stymulacja poprzez wykorzystanie odbytu 
 • dotykanie sutków  
 • seks hiszpański – stymulowanie penisa umiejscowionego między piersiami kobiety 
 • masturbację – zadowalanie samego siebie 
 • inne techniki np. orgazm na rowerze
odgłos orgazmu

Jak udawać orgazm?

Od razu warto powiedzieć, że nie warto próbować czegoś czego się jeszcze nie robiło, ponieważ będzie to od razu widoczne, że udajesz. Jeśli zazwyczaj nie wydajesz dźwięków orgazmu to nagle twoje głośne odgłosy udawanego orgazmu będą wydawały się podejrzane. Co nie oznacza ,że dźwięki orgazmu nie są ważne. Wręcz przeciwnie – są kluczowe. Faceci chcą widzieć i słyszeć jak kobieta się podnieca z jego powodu. Warto wiedzieć również jak doprowadzić faceta do orgazmu

Poza głosami są jeszcze wrażenia wzrokowe. Możesz głaskać ciało partnera a w przypływie przyjemności wbić paznokcie w jego plecy – oczywiście z rozsądkiem. Możesz także wpleść palce we włosy partnera czy w prześcieradło. Na kilka sekund skup się tylko na sobie i nie wykonuj dużych ruchów, a jedynie takie przypominające napięcie całego ciała. Udawany orgazm ma imitować prawdziwy, więc nie może być przerysowany,, ważna jest Twoja seksualność. 

Jakie są dźwięki orgazmu?

Dźwięki orgazmu uzależnij od tego jakie wydajesz podczas zwykłego orgazmu. Jeśli zazwyczaj jesteś głośno to tak też rób podczas udawanego orgazmu. Jeśli natomiast raczej jesteś cicho to nie krzycz głośno, to nie będzie wyglądać naturalnie. Możesz wydawać lekkie westchnienia w rytm ruchów partnera. W momencie szczytowania możesz dodatkowo lekko wzmocnić odgłosy orgazmu. Dobrze sprawdzi się także dyszenie. Jako oznaka zmęczenia oznacza, że się angażujesz. 

Niektóre kobiety krzyczą imię partnera lub nawet przekleństwa w czasie największej ekscytacji. Uśmiechaj się, pokazujesz tym samym jak ci dobrze. Skurcz ciała może objawiać się wygięciem – możesz unieść biodra czy odchylić głowę do tyłu. Najlepiej jak zamkniesz oczy. 

dźwięki orgazmu

Dlaczego kobiety stosują udawany orgazm?

Jednym z powodów udawanego orgazmu jest poczucie presji. Nie chcą zawieść partnera. Nie rozmawiają z nim o swoich problemach. Być może wstydzą się powiedzieć o swoich oczekiwaniach w łóżku. Rzeczy, które robi ich partner nie są wystarczające i sięgają po udawany orgazm. Boją się ,że będą niewystarczające w łóżku i facet je porzuci. Mogą czuć się w obowiązku zadowolenia mężczyzny z tym także pokazania mu udawanego orgazmu.  Może zdarzyć się tak, że nie idzie za tym żaden poważny powód a kobieta udaje orgazm dla własnej satysfakcji i potrzeby zobaczenia zadowolonego mężczyzny. 

Dlaczego nie warto udawać orgazmu?

W pojedynczych przypadkach nic groźnego raczej nie powinno się stać. Jeśli jednak udawany kobiecy orgazm zdarza się często w stałych związkach, to potrzebna jest rozmowa z partnerem. Musimy otwarcie powiedzieć czego my oczekujemy. Nie możemy się także zmuszać i w każdej chwili możemy odmówić stosunku i uniknąć udawanego orgazmu. 

Sprawdź również: Czy prezerwatywa chroni przed ciążą?