Co to jest prezerwatywa i ile kosztuje w 2022 roku?

prezerwatywa co to

Prezerwatywa jest to jeden z najtańszych sposobów antykoncepcji powszechnie dostępnej. Zapobiega dostaniu się plemników do pochwy, podczas której może dojść do zapłodnienia. Ten sposób antykoncepcji możemy zakupić praktycznie w każdym możliwym sklepie. Wyróżniamy wiele rodzajów prezerwatyw, zaczynając od tych które mają nam sprawiać największa przyjemność i komfort, po takie aby były dla nas najbezpieczniejsze.

Jakie są rodzaje prezerwatyw?

Dostępne są wiele rodzajów prezerwatyw, wszystkie są stworzone do jednakowego działania, czyli zabezpieczenia nas przed niechcianą ciążą. Jednak chcąc wybrać, stajemy przed szeroką ofertą możliwości.

Prezerwatywy dzielą się na lateksowe i bezlateksowe, na te z prążkami i wypustkami, w ofertach pojawiają się także takie dla alergików. Jednakże chcąc samemu dobrać te właściwe, musimy dobrze zorientować się jaki produkt będzie dla nas odpowiedni, u każdego z producentów powinniśmy znaleźć rozmiary z tyłu opakowania.

prezerwatywa cena

Jaka jest cena prezerwatyw?

Ceny prezerwatyw zaczynają się od 4 złotych do nawet 40 złotych, w zależności czego oczekujemy od produktu. W  opakowaniu zazwyczaj znajdziemy 3 sztuki, ale dostępne są również opcje w których znajdziemy nawet 20 sztuk za nieco większe pieniądze. Paczka prezerwatyw w aptece kosztuje około 10zł, natomiast gumki na stacji benzynowej będą kosztowały już około 15zł. 

Cena prezerwatywy może się różnić w zależności od firmy która wykonała produkt, z czego jest wykonana, czy też po prostu rodzaju prezerwatywy. 

Najpopularniejszym producentem prezerwatyw jest Durex, kondomy tej marki znajdziemy w większości sklepów w Polsce. Popularne są również prezerwatywy marki Skyn, wyróżnią się jedną cechą – nie posiadają lateksu – co może być szczególnie ważne dla osób uczulonych. Cena prezerwatyw marki Skyn jest około 20% wyższa od najpopularniejszych gumek Durex.  

Przeczytaj:Od ilu lat można kupić prezerwatywy?

Gdzie kupić prezerwatywy?

Prezerwatywy są ogólnodostępne dla wszystkich, w praktycznie każdym lokalnie dostępnym sklepie możemy je zakupić bez większego problemu nie posiadając dowodu osobistego, ponieważ ten sposób antykoncepcji nie posiada ograniczenia wiekowego.

Jednak najbardziej polecanym miejscem jest pobliska apteka, ceny w każdej mogą się różnić, aczkolwiek mamy pewność że są przechowywane w odpowiedniej temperaturze aby zachować gwarancję jej trwałości.

Sprawdź również: Jak poprosić lekarza o tabletkę 72 po?

Czy prezerwatywa daje nam 100% skuteczności?

Wiele pra zadaje sobie pytanie – czy prezerwatywa chroni przed ciążą? Niestety jak do tej pory nie wyprodukowane metody antykoncepcyjnej dającej nam 100% pewności aby uniknąć nieplanowanej ciąży. Jednak stosując się odpowiednio do instrukcji używania danej antykoncepcji, ryzyko zajścia w ciąże jest bardzo małe. Musimy pamiętać aby podczas wyboru kierować się odpowiednimi dla nas preferencjami, takimi jak wielkość prezerwatywy, czy też grubość.

Nie możemy zapominać również o zachowaniu odpowiednich warunków po zakupie prezerwatywy. Należy pamiętać że nie wolno narażać je na drastyczne zmiany temperatury czy też wilgotności z pewnością nie powinniśmy zostawiać ich w gorącym miejscu lub na słońcu. Prezerwatywę po otwarciu powinniśmy używać bezpośrednio przed stosunkiem.

prezerwatywa