Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

prezerwatywa rozmiar

Czy prezerwatywy mają rozmiary? Każdy mężczyzna jest zbudowany inaczej. Także rozmiary członka są różne. Prawidłowe dobranie prezerwatywy jest ważne, kiedy korzystamy z tego środka antykoncepcji. Jak dobrać prezerwatywy poprawnie? Gdzie i jak sprawdzić rozmiar prezerwatywy?

Z czego jest prezerwatywa?

Prezerwatywy, czy inaczej kondomy, są mechanicznym rodzajem antykoncepcji – zapobiegania ciąży. Oprócz zapobiegania przed niechcianą ciążą chronią także przed przenoszeniem chorób wenerycznych – chorób przenoszonych drogą płciową. Takiej ochrony nie daje nam żaden inny środek antykoncepcyjny.  Prezerwatywy są łatwo dostępne. Możemy je kupić w aptece, drogerii czy supermarkecie. Dodatkowo łatwość stosowania i brak skutków ubocznych sprawia, że prezerwatywy to często wybierana metoda antykoncepcji. 

Najczęściej prezerwatywy są wykonane z lateksu. Osoby uczulone na lateks mają do wyboru także kondomy wykonane z innych tworzyw – syntetyczną żywicę lub poliizopren. Prezerwatywy nielateksowe mogą być nieco cieńsze od tych wykonanych z lateksu, co może być bardziej komfortowe dla mężczyzn. Producenci dążą do uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu przy zastosowaniu, aby prezerwatywy były niewyczuwalne dla obu stron. 

Skuteczność prezerwatyw sięga 98 procent. Trzeba jednak pamiętać przy tym o prawidłowym korzystaniu. Już na etapie dokonywania zakupu prezerwatyw musimy się zastanowić jakich potrzebujemy. Kluczowym czynnikiem jest ich rozmiar. Musimy zatem dopasować je do rozmiarów penisa. 

Czy prezerwatywa chroni przed ciążą 2

Czy prezerwatywy mają rozmiary?

Tak,mamy różne rozmiary prezerwatyw. Różnią się między sobą długością i średnicą. Dużo prezerwatyw ma uniwersalny rozmiar – średnicę 53 mm i długość około 18 cm. Jest on dopasowany do tak zwanej średniej europejskiej. Są jednak prezerwatywy mniejsze i większe. Warto kupić dopasowaną prezerwatywę i mieć większą pewność jej skuteczności. Za duża prezerwatywa może się zsunąć podczas stosunku, natomiast za mała może pęknąć i sprawiać dyskomfort. 

Jak sprawdzić rozmiar prezerwatywy, aby dobrać odpowiedni? Rozmiar penisa mierzymy podczas jego wzwodu, ponieważ to właśnie w tym momencie zakładamy kondom. Możemy zmierzyć jego obwód, aby potem na podstawie tego dopasować odpowiednią szerokość prezerwatyw. Szerokość prezerwatywy możemy spotkać w zakresie od 47 mm do 69 mm. 

Gdzie jest napisany rozmiar prezerwatywy? Zwykle rozmiar jest podany z boku lub z tyłu opakowania. Może być także określony jako S,M,L,XL. Informacja będzie znajdować się także na ulotce w środku opakowania. 

Sprawdź: Od ilu lat można kupić prezerwatywy? 

Jak zmierzyć penisa?

Sporo już wiadomo jak sprawdzić rozmiar prezerwatywy to teraz należy sprawdzić rozmiar penisa. Można do tego użyć centymetra krawieckiego lub kawałka cienkiego sznurka, który potem przyłoży się do miarki czy linijki. Pomiaru dokonaj na stojąco i koniecznie w wzwodzie. Zmierz jego obwód i długość – od nasady aż do czubka. Pamiętaj, dobrze dobrany rozmiar zapewni większe bezpieczeństwo. 

Jak dobrać prezerwatywy - co jeszcze jest ważne?

Oprócz prawidłowo dobranego rozmiaru i materiału ważny jest jest też sposób zakładania i zdejmowania prezerwatywy. Rozwijamy kondom w dobrą stronę. Przytrzymujemy końcówkę prezerwatywy palcami – to jest zbiorniczek na spermę, który uzupełni się podczas wytrysku. Rozwijamy do końca. Po zakończeniu penetracji wycofujemy się powoli, przytrzymując nasadę prezerwatywy. Uchroni nas to przed zsunięciem. Nie wyrzucamy zużytych prezerwatyw do toalety. 

Sprawdź: Jak udawać orgazm?

prezerwatywa