Stabilizator na kręgosłup – Jaki wybrać? Czym jest?

stabilizator na kręgosłup

Większość osób nie wie czym są stabilizatory na kręgosłup i do czego służą. Spotkają się z tym dopiero kiedy w wyniku urazu lub schorzenia lekarz zaleca stabilizator na kręgosłup. Jest wiele rodzajów stabilizatorów do wyboru – na przykład stabilizator na kręgosłup szyjny czy stabilizator stawu skokowego.   

Czym jest stabilizator na kręgosłup?

Na rynku mamy do wyboru wiele stabilizatorów do wyboru, zależnie od przypadłości jaką chcemy wyleczyć. A do czego w ogóle służy taki stabilizator na kręgosłup? Ogólnie jest to pomoc przy zabezpieczeniu chorego czy uszkodzonego miejsca. Ma sprawić ,że dane miejsce będzie odciążone i usztywnione przez co będzie wykonywało mniej ruchów. Pozwala przez to szybciej pacjentowi dojść do wyzdrowienia. 

Może być dobrany na górny lub dolny odcinek kręgosłupa. Zakładając taki sprzęt możemy poprawić pozycję ustawienia kręgosłupa, czyli skorygować nieprawidłową postawę. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią z powodu chronicznego bólu w plecach. Stabilizatory są w stanie zmniejszyć ból. Zapewne niektórzy szukają też stabilizatora na kręgosłup szyjny. Poprawnie mówiąc poprawnym określeniem będzie stabilizator na szyjny odcinek kręgosłupa, czyli popularny kołnierz ortopedyczny. Część osób twierdzi, ze stabilizator na kręgosłup sprawił że naczyniak kręgosłupa zniknął

stabilizator kręgosłup kobieta

Jak wygląda stabilizator na kręgosłup szyny?

Stabilizatory na kręgosłup szyjny czy też stabilizator barku są to kołnierze, które zapewne każdy z nas widział. Zakrywa całą szyję, aby zapewnić utrzymanie głowy. Może pełnić funkcję rehabilitacyjną. Często jest używany też przez sportowców do regeneracji po długim wysiłku. 

Stabilizator na kręgosłup szyjny zapewnia utrzymanie i ograniczenie ruchów szyją.

Nie oznacza to jednak ograniczenia jakości życia. Można normalnie wykonywać wszystkie codzienne czynności tak jak zazwyczaj tylko,że ostrożniej. 

Po co jest stabilizator stawu skokowego?

Jednym z najczęściej używanych jest także stabilizator stawu skokowego. Zakłada się go na kostkę po urazie właśnie tej części ciała. Waży o wiele mniej od dobrze znanego nam gipsu ale jednocześnie jest tak samo skuteczny. Dlatego też odchodzi się już od zakładania gipsu na rzecz nowoczesnych rozwiązań. 

Zarówno stabilizator na kręgosłup jaki i stabilizator stawu skokowego mają za zadanie utrzymywać ciepło.

Dzieje się tak po to,aby utrzymywać krążenie na właściwym poziomie. Dzięki temu leczenie przebiega szybciej i skuteczniej. Przy wyborze stabilizatora na kręgosłup lub stabilizatora stawu skokowego należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Od tego zależy nasze zdrowie, więc nie wybierajmy pochopnie pierwszej lepszej opcji.Warto zainwestować w dobry stabilizator.