Jak pozbyć się pasożytów z mózgu?

Jak pozbyć się pasożytów z mózgu

Nie zdarza się to często ale jest taka możliwość, że pasożyty mogą bytować w ludzkim mózgu. Może to się wydawać przerażające ale jest taka szansa. Mogą dawać objawy psychiczne podobne do innych popularnych chorób. Jak rozpoznać pasożyty w mózgu? Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Jakie pasożyty mogą być w mózgu?

Pasożyt to taki organizm, który żeruje na żywicielu. Pobiera pokarm oraz żyje kosztem innego organizmu. Jest to bardzo szkodliwe zachowanie. Szansa na pojawienie się pasożytów w mózgu jest mała, ale nie całkowicie niemożliwa. Pasożyty mogą przedostać się na człowieka poprzez zwierzęta lub glebę. 

Najprawdopodobniej najbardziej popularną chorobą wywołaną pasożytami jest toksoplazmoza. Odpowiedzialny za tą chorobę jest pierwotniak Toxoplasma gondii. Jest to pasożyt zwierzęcy ale w jakiś sposób dostał się do ciała człowieka. Najszybciej można złapać tę chorobę od naszych domowych pupili, które są nosicielami.

U człowieka może spowodować gorączkę a nawet zapalenie mózgu. Szczególnie groźne jest dla kobiet ciężarnych, a właściwie dla płodu, ponieważ taki pasożyt potrafi przeniknąć do łożyska i spowodować poważne szkody w płodzie.

To koty są żywicielami ostatecznymi tego pasożyta. Dobra wiadomość jest taka, że większość kotów umie wytworzyć odporność na tego pierwotniaka. Jednak zazwyczaj nie sprawdzamy czy taki kot jest wolny od obecności pasożyta. Dlatego kobiety w ciąży powinny być bardzo ostrożne przy opróżnianiu kuwety i zniwelować kontakt z odchodami kota w tym czasie. Należy pamiętać także o właściwej higienie, czyli myciu rąk i obróbce termicznej jedzenia. 

Sprawdź: Pasożyty w oku człowieka

Wykrycie pasożytów

Jeśli jesteś w sytuacji zwiększonego ryzyka, czyli masz więcej szans na potencjalne dostanie pasożyta to możesz rozważyć taką opcję, kiedy masz podejrzane objawy. Metodą na sprawdzenie obecności pasożytów w naszym mózgu jest biorezonans magnetyczny. Takie urządzenie korzysta z pola elektromagnetycznego o danej częstotliwości i tym sposobem zbiera cenne informacje o naszym ciele. Każdy rodzaj komórek emituje drgania o innej częstotliwości, co pozwala wykryć je i rozróżnić. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie wykryć wiele chorób alergicznych, wirusowych czy o podłożu bakteryjnym.

Pasożyty objawy psychiczne

Pasożyty i objawy psychiczne to prawdopodobne połączenie, kiedy mamy do czynienia z pasożytami w mózgu. Istnieją nawet tak groźne pierwotniaki, które mogą spowodować w najgorszym przypadku śmierć.

Pasożyty objawy psychiczne: 

 • ból głowy (również pulsujący w okolicach skroni), migreny
 • osłabienie organizmu 
 • gorączka 
 • trudności z utrzymaniem koncentracji
 • zaburzenia równowagi 
 • napady padaczkowe
 • stany depresyjne
 • objawy podobne do schizofrenii 
 • zapalenie mózgu
 • nadmierne pobudzenie 
 • halucynacje

Jak się pozbyć pasożytów z mózgu?

Początkowym zabezpieczeniem może być profilaktyka i zapobieganie potencjalnym sytuacjom, w których może dojść do przeniesienia pasożyta. Czy zatem nie powinniśmy pozwalać na lizanie nas swojemu pupilowi? Tak, tak by było najbezpieczniej. Poza pasożytami pies może mieć wiele bakterii i wirusów. Nie wiemy czym interesował się pies podczas spaceru. 

Zatem jak pozbyć się pasożytów z mózgu, kiedy je posiadamy? Nie należy zostawiać leczenia pasożytów na własną rękę, a udać się po indywidualne porady lekarza, który przepisze odpowiednie leki przeciwpasożytnicze. Jako leczenie wspomagające można zastosować zioła m.in. tymianek, oregano, piołun czy goździki.

Jak pozbyć się pasożytów z mózgu