Ile czasu rozpuszcza się czopek na hemoroidy?

czopek-ile-sie-rozpuszcza

Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu. W początkowej fazie objawy przebiegają łagodnie i sporadycznie. Natomiast z czasem mogą pojawić się uciążliwe objawy takie jak ból, pieczenie, swędzenie czy krew. To właśnie dopiero wtedy sięgamy po leki, kiedy żylaki stają się dla nas uciążliwe. Po jakie czopki na hemoroidy wtedy sięgnąć? Czy może pojawić się biegunka po czopkach na hemoroidy?

Czopki na hemoroidy - kiedy używać

Gdy zauważysz krew na papierze toaletowym, swędzi cię odbyt a wypróżnianie jest bolesne to najprawdopodobniej masz hemoroidy. Dodatkowo możesz czuć, że nie wypróżniłeś się do końca. Kiedy hemoroidy są już w bardziej zaawansowanym stanie to krew może pojawić się na bieliźnie nie tylko w czasie wizyty w toalecie.

Same hemoroidy zobaczysz wtedy gołym okiem, ponieważ wydostaną się one na zewnątrz odbytu, można wykonać działania by hemoroidy się schowały. Siedzenie też stanie się utrudnione, a ciągłe swędzenie będzie uciążliwe. Pomocne w tej sytuacji mogą być czopki na hemoroidy.

Jakie czopki na hemoroidy będą pomocne?

Czopki na hemoroidy pomagają zregenerować się błonie śluzowej znajdującej się w odbycie, a także nawilżają i łagodzą podrażnienia. Objawowo wspomagają pozbycie się swędzenia i pieczenia. Zmniejszają obrzęk i ułatwiają wypróżnianie. Czopki na hemoroidy mogą być także znieczulające, kiedy mamy do czynienia z silnymi objawami i bólem.

Pacjenci mogą się niepokoić ,że czopek na hemoroidy będzie brudził bieliznę i sprawiał dyskomfort na co dzień. Po pierwsze, czopki aplikuje się na noc. Jeśli nie wiesz jak to zrobić sprawdź poradnik  jak zaaplikować czopek.

Ile czasu rozpuszcza się czopek na hemoroidy? Ma na to całą noc, lecz zwykle rozpuszcza się w ciągu 2 godzin. Bez obaw, nie wycieknie z odbytu i nie pobrudzi łóżka, ponieważ jest dość gęsty. Także w kolejny dzień nie będzie sprawiał problemów. Jego resztki możemy zobaczyć ewentualnie przy najbliższym wypróżnieniu. 

czopki

Czy może się zdarzyć biegunka po czopkach na hemoridy?

Odpowiedz na to pytanie brzmi: tak. Jak każdy lek, przy stosowaniu czopków na hemoroidy mogą zdarzyć się skutki niepożądane. Jednym z nich może być właśnie biegunka. Jeśli obawiamy się biegunki to zwróćmy uwagę na skład stosowanych czopków. Za biegunkę po czopkach na hemoroidy odpowiedzialny jest dokuzan sodowy. To ten składnik wpływa na ryzyko biegunki, ponieważ ma za zadanie ułatwić defekację.

Tak więc biegunka po czopkach na hemoroidy jest rzeczą powszechną, a nie powodem do zmartwień jeśli nie trwa dłużej niż kilka godzin.