Jak skutecznie schudnąć? – Najlepsze porady

Lato to czas, w którym chcemy, by nasza sylwetka prezentowała się jak najlepiej. Z tego też względu decydujemy się na rozmaite diety, czy ćwiczenia mające zapewnić nam doskonały wygląd. Wszystko za sprawą gorąca, które zmusza nas do odsłaniania ciała, a w takiej sytuacji trzeba dobrze się prezentować. Jeśli chcecie mieć swoje wymarzone letnie i wysmuklone partie ciała, to koniecznie sprawdźcie nasze porady, które w tym pomogą!

Aktywne Lato – Skuteczne aktywności na chudnięcie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele sportów może pomóc w zrzuceniu kilogramów. Oczywiście chodzi tutaj o jak najszybsze działanie. Wiadomo, że dieta to aż 70% naszego chudnięcia, jednak do niej przejdziemy w dalszych częściach. Jedną z lepszych dyscyplin, dzięki którym można schudnąć, jest oczywiście bieganie. Okazuje się bowiem, że biegnąc przez godzinę, możecie spalić od 500 do nawet 600 kcal.

Warto również wspomnieć o sztukach walki, które są bardzo skutecznym rodzajem pozbywania się tłuszczu z konkretnych partii ciała. Warto jednak wiedzieć, że w momencie chudnięcia, robicie to równomiernie na wszystkich częściach sylwetki. Jeśli chodzi na przykład o trening MMA, to podczas godzinnego intensywnego go wykonywania możecie wytracić z siebie od 700 do nawet 1000 kalorii! Jest to zawrotny wynik.

Chcąc być bliżej sportu, który wykonujecie, warto zapoznać się z wydarzeniami, które go dotyczą w celu rozwinięcia swojej techniki działania. Idealnym tego przykładem jest zbliżające się wydarzenie federacji Fame MMA, na której amatorsko biją się, celebryci i nie tylko. Fame MMA 19 karta walk pozwoli wam na zapoznanie się ze spisem zawodników, którzy na wydarzeniu wystąpią. Nie czekajcie i sprawdzajcie, kogo warto zobaczyć.

Jakie sporty pomogą w chudnięciu?

Jednym z najczęściej wybieranych sportów w kontekście chudnięcia jest dosyć nietypowa aktywność, a dokładniej skakanie na skakance. Okazuje się, że intensywne wykonywanie tej aktywności przez godzinę, pomoże wam spalić nawet 1074 kcal! Ten rodzaj sportowego działania często wykorzystuje się w sztukach walki. Nie jest to jednak ostatnia możliwość, która pozwoli wam na zgubienie zbędnego w waszym ciele tłuszczu.

Kolejnym świetnym przykładem w tym kontekście jest nic innego jak intensywny trening pływania. Ten sport nie wiąże się z potem, a innym typem zmęczenia, więc może przypaść wam do gustu. Wiadomo jednak, że spalenie 890 kalorii na godzinę uda się tylko wtedy, gdy wasza aktywność będzie miała szybkie tempo i odpowiednią technikę. Nie można także zapomnieć o aspekcie biegania po schodach lub na stepie.

W przypadku tego sposobu na gubienie kilogramów możecie wytracić nawet do 819 kcal w ciągu jednej godziny uprawiania tej dyscypliny. Jeśli nie chcecie jednak męczyć się ze schodami, to warto spróbować tenisa ziemnego. W trakcie godzinnej rozgrywki uda wam się spalić około 730 kalorii. Co ciekawe, niemal taką samą ich ilość wytracicie podczas trenowania koszykówki. To od was zależy, który sport was zachęci.

Jak skutecznie schudnąć? – Dieta to podstawa

Jak wiadomo, sport to ogromnie ważna część procesu chudnięcia, natomiast niejedyna. Dużo ważniejsza od niego jest odpowiednia dieta, która pozwoli na zredukowanie zbędnych kilogramów. W tym celu należy obliczyć swój deficyt kaloryczny. Jest to wasze zapotrzebowanie żywieniowe zależne od wagi, wzrostu oraz tego, jak często ćwiczycie w ciągu tygodnia. W ten sposób będziecie mieli świadomość ile jeść.

Aby obliczyć deficyt kaloryczny, wystarczy skorzystać ze specjalnych kalkulatorów, które znajdziecie w internecie. To na ich podstawie najłatwiej wylicza się to, ile potrzebujecie. Pamiętajcie, że możecie jeść słodycze, czy fast foody, jeśli zmieścicie się w swojej kaloryce na jeden dzień. Powodzenia!